Як працюють автоломбарди?

Як працюють автоломбарди?

У житті трапляються ситуації, коли потрібно за короткий термін знайти велику суму готівки. На звернення до банку може просто не залишитися часу, та й кредитна історія іноді підводить позичальника. У таких обставинах найпростіший і найвигідніший варіант – автоломбард.

Робота автоломбарду: основні засади

Такі установи видають позики під заставу транспортного засобу. Але перш ніж звертатися до подібної установи, варто розібратися, як працюють автоломбарди. Щоб отримати кредит, необхідно:

 • Вивчити умови кількох автоломбардів та вибрати найбільш підходящий варіант
 • Приїхати в ломбард та надати машину для експертної оцінки;
 • Оформити договір застави та кредиту;
 • Отримати на руки обумовлену суму.
  Під час укладання договорів є два варіанти. Перший передбачає підписання угоди під заставу, машина в цьому випадку залишається на стоянці автоломбарду. Другий варіант – автовласник продовжує користуватися своїм транспортом, оформлення страховки у таких випадках є обов’язковим.

Сплата відсотків та викуп машини

Далі кредитоодержувач має виплачувати відсотки, зазначені в договорі. Кожен ломбард встановлює штрафні санкції за невчасне погашення. Їх розмір визначається сумою позики та обліковою ставкою НБУ. Для клієнтів, які виконують свої договірні зобов’язання тривалий час, існують окремі заходи. Робота ломбарду у будь-якому разі має приносити прибуток, тому за відсутності платежів протягом певного періоду заставне майно продається.

На момент закінчення терміну дії договору клієнт повинен повністю виплатити позику та не мати простроченого боргу. Тільки після цього він знову отримує всі права на автомобіль, який надавав як заставу ломбарду. За згодою сторін договір може бути пролонгований.

У кожному автоломбарді діють свої правила, але в середньому кредит можна отримати на таких умовах:

 • Сума позики – 50–85% ринкової вартості машини;
 • Період дії договору – не більше року;
 • Процентна ставка – від 3,5 до 8% на місяць;
 • Позичальник додатково оплачує послуги нотаріуса та зберігання авто на стоянці.

Якщо кредитоодержувач не може викупити свій транспорт, йому краще продати машину самостійно. У цьому також може допомогти ломбард. Тоді після продажу клієнт зможе повністю виплатити позику і отримати ще залишок від продажу. Під час оформлення договору з автоломбардом варто звернути увагу на приховані платежі.

Переваги автоломбардів

Звернення до автоломбарду дає власнику транспортного засобу певні переваги:

 • Швидке одержання грошей, незалежно від кредитної історії;
 • Простота оформлення; мінімальна кількість необхідних документів;
 • Знаходження машини на стоянці, яка охороняється;
 • Можливість користуватися автомобілем, що перебуває у заставі;
 • Надання позик у національній чи іноземній валюті;
 • Вигідна ставка за кредитом – оптимальний вибір, коли вам потрібно швидко вирішити проблеми;
 • Продовження договору за потреби.

Прибуток автоломбарду формується із відсотків за позиками, які виплачують позичальники, а також продажу невикупленого транспорту.

Принцип роботи автоломбардів передбачає швидке оформлення кредитів. Якщо вам терміново потрібна велика сума грошей, наприклад, для погашення заборгованості чи ремонту у квартирі, брати кредит у ломбардах найзручніше. Банки розглядають заявки набагато довше, що є абсолютно неприйнятним, якщо вам потрібні гроші на лікування. А середні відсоткові ставки в МФО будуть вищими, що призведе до додаткових витрат.

Знаючи, як працює автоломбард, багато людей також побоюються, що при затримках у погашенні заборгованості їхню машину швидко продадуть на аукціоні. Але насправді позичальнику не потрібно хвилюватися — компанія йде назустріч людям, яким терміново потрібні гроші. Якщо вони своєчасно підтверджують проблеми з оплатою, вона пропонує пільговий період чи пролонгацію – збільшення термінів повернення кредитів.

Ще однією перевагою будуть невисокі вимоги. Автоломбард — така установа, де може взяти кредит будь-який законослухняний власник машини. При оцінці ринкової вартості авто буде проведено перевірку — разом із станом кузова та роком випуску фахівці уточнюватимуть наявність транспорту у заставних реєстрах та базах даних МВС. Якщо машина не значиться у лізингу, заставі чи розшуку, ви зможете отримати велику суму грошей у борг.

Сума кредиту

Сума, яку можна отримати під заставу машини, залежить від віку транспорту, його стану та справності, юридичної чистоти. Наприклад, для дорогого транспорту відсоткова ставка може бути нижчою, а якщо власник хоче користуватися своєю машиною – вищою. Автомобіль обов’язково перевіряють щодо перебування у викраденні чи заставі в банку, наявність проблем із VIN-номером, обтяжень і обмежень. Експерт проводить оцінку та видає позичальнику висновок.

Поширені міфи про автоломбарди

 1. Автоломбард — це фінансова організація, до якої звертаються ті, що тільки зневірилися. Насправді це такі ж компанії, як банки та МФО. Відрізняється лише принцип роботи автоломбардів – вони видають позики під заставу автомобілів.
 2. Ломбарди приймають викрадені машини та крадені речі. Насправді фінансові організації зобов’язані перевіряти статус автомобіля в оцінці транспортного засобу позичальника. Щоб отримати гроші під заставу авто, потрібно надати майно, яке не перебуває в розшуку.
 3. Автоломбарди в Україні встановлюють завищені відсоткові ставки. Дійсно, відсотки у таких фінансових організаціях можуть бути вищими, ніж у банках. Але в більшості випадків вони нижчі в порівнянні з МФО. Автоломбарди залишаються найвигіднішим варіантом, якщо вам терміново потрібні гроші.
 4. Звернувся до ломбарду — втратив машину. Люди, які знають, як працюють автоломбарди, можуть підтвердити, що вони йдуть назустріч клієнтам частіше, ніж банки. Штрафи за прострочення призначаються лише несумлінним платникам, які не попереджають про свою ситуацію наперед. Якщо у позичальника не вистачає грошей, щоб зробити черговий платіж за графіком, він може знизити суму щомісячного платежу за рахунок реструктуризації або кредитних канікул. Машину продають і зараховують виручену суму в рахунок оплати лише за бажанням позичальника чи багаторазових простроченнях без поважної причини і попереджень.
 5. Люди, які працюють в автоломбарді, можуть скористатися вашою машиною. У більшості випадків транспортний засіб стоїть на стоянці, а співробітники компанії несуть відповідальність за збереження майна. Коли позичальник оформляє кредитний договір, автомобіль опечатують у його присутності. Є й інший варіант — власник може продовжувати користуватися ним, якщо погодиться на меншу суму позики.
 6. Клієнт може отримати позику на копійки. Щоб спростувати цей міф достатньо знати принцип роботи автоломбарду. Реальна сума кредиту під заставу машини сягає 80-90% оцінної вартості автомобіля. Якщо власник може продовжувати використовувати авто, сума кредитування зменшиться – вона обговорюватиметься індивідуально.
 7. Ломбарди торгують інформацією. Будь-яка чесна компанія дотримується закону про захист персональних даних. Вона ніколи не розкриває відомостей, записаних у техпаспорті або заявці на позику.
Ми використовуємо файли cookies.