Як здати авто в ломбард?

Як здати авто в ломбард?

Фінансове питання було і залишається для багатьох наших громадян одним із визначальних у всі періоди. При цьому введені обмеження, пов’язані з пандемією та війною, стали додатковим фактором: люди змушені шукати способи та варіанти отримати на руки певну суму, щоб пережити кілька місяців вимушеної бездіяльності.

Говорячи про варіанти отримання позики, варто згадати можливість для кожного автовласника здати автомобіль у спеціальний ломбард. При цьому машина може як залишатися на його стоянці чи в гаражі, так і використовуватися власником для особистих потреб.

У першому випадку сума можливого кредиту, природно, вища, але якщо машина вам потрібна для здійснення трудової діяльності, варто розглянути і другий варіант.

Як оформити заставу на машину?

Як оформити машину в заставу і які документи необхідні для цієї процедури? Якщо ви хоч раз стикалися з необхідністю взяти позику в банку, то, напевно, пам’ятаєте всі ці нескінченні черги, десятки документів і довідок, які необхідно надати. При цьому позитивний результат не гарантований, якщо ви не маєте постійного доходу або ваша кредитна історія злегка «заплямована».

Як оформити машину у заставу і чому це вигідно саме у вашому випадку? Транспорт, незалежно від його різновиду, є цінним майном. Як і ювелірні вироби, і дорогу цифрову техніку, ви можете використовувати авто як заставу у спеціалізованій компанії – автоломбарді.

Автоломбард функціонує за принципом будь-якого звичайного ломбарду: фахівець оцінює предмет застави, після чого позичальник отримує гроші. Ключова відмінність – ви можете оформити машину під заставу і продовжувати користуватися нею.

Чому це вигідно і просто для кожного, хто потребує кредиту? Насамперед процедура популярна саме через свою простоту. Вам не потрібно збирати безліч довідок та додаткових документів, не потрібна довідка про доходи, не важлива кредитна історія, немає потреби шукати поручителів по заставі.

Все, що вам потрібно, це мінімальний набір документів:

 • паспорт автовласника;
 • ідентифікаційний код;
 • ПТС (паспорт транспортного засобу).
  Крім того, потрібно дозвіл вашої дружини або чоловіка, якщо автомобіль купувався в шлюбі.

Вимоги до машини

Щоб закласти авто, потрібно надати ліквідний транспортний засіб. Тобто є можливість швидко продати машину і виручити велику суму грошей, якщо щось піде не так. Зазвичай ломбарди встановлюють такі вимоги до позик під заставу автомобіля:

 • вік транспорту – до 10-25 років залежно від конкретної марки та моделі;
 • технічний стан – добрий, але не обов’язково ідеальний. Ви можете здати авто в ломбард, якщо воно має дрібні ушкодження – великих поломок не допускаються;
 • пробіг – у межах нормального, від 10 до 50 тисяч кілометрів на рік віку машини;
 • відсутність обтяжень — для отримання кредиту потрібно надати транспортний засіб не у заставі, не у  лізингу і не у розшуку;
 • марка та модель – поширені. Вам не вдасться взяти кредит під екзотичне авто. Це ускладнить оцінку вартості транспортного засобу та його реалізацію.

Вимоги автоломбардів до позичальників

Якщо ви хочете закласти машину в ломбард, умови будуть досить простими:

 • громадянство України для позичальника;
 • відсутність прострочених кредитів зараз;
 • наявність паспорта, ІПН та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Здати машину у заставу в автоломбард набагато простіше, ніж у банк — умови видачі грошей лояльніші. Вам не доведеться підтверджувати кредитну історію, надавати довідки про доходи та збирати значні пакети документів.

Порядок проведення процедури

Ви домовляєтеся про зустріч із експертами автоломбарду та надаєте їм для огляду автомобіль. Фахівець зазвичай витрачає на огляд транспортного засобу не більше години, перевіряючи як загальний технічний стан, так і звіряючи номери кузова, двигуна, вузлів та механізмів.

Це необхідно, щоб переконатися в тому, що автомобіль не знаходиться у викраденні та має «чисту» історію. Максимальний розмір кредиту можна отримати за авто в ідеальному стані, якому 2-3 роки. Сума застави у разі може становити до 80-90% від оціночної ринкової вартості.

У той же час, навіть якщо вашому автомобілю більше 10-15 років, ви можете розраховувати на досить пристойну заставу, яку навряд чи можна отримати в звичайному банку. Автоломбард повинен враховувати будь-які ризики, тому застава, яка видається, власнику машини, повинна «перекриватися» при можливій подальшій реалізації авто.

Отже, після оцінки вашого автомобіля укладається кредитний договір, відповідно до якого ви маєте можливість отримати на руки готівку у будь-якій валюті. Цей договір підписує спеціаліст автоломбарду з одного боку та власник авто з іншого.

Додатково ви можете заплатити невелику суму за нотаріальні послуги, проте серйозні автоломбарди беруть витрати на себе. В результаті вже через пару годин після звернення ви отримуєте бажану заставу з мінімальним відсотком. Цілком гасити кредит ви маєте право, як правило, після 60 днів користування позикою без будь-яких штрафних санкцій.

Оформлення документів

Однією з ключових умов кредитування в ломбарді є терміновість. Процедура оформлення договору рідко забирає понад годину. Затримки зазвичай пов’язані з високою вартістю, призначеною оцінювачем — видача великої суми вимагатиме особливих процедур безпеки.

Якщо ви хочете знати, як оформити заставу на автомобіль, слід розуміти, що вам видаються три документи:

 • довідка про оцінну вартість;
 • договір застави цінного майна;
 • договір на кредитування.

Не забувайте уточнювати важливі нюанси – процентну ставку, термін кредитування, можливість дострокового погашення, відповідальність за прострочення та інші. Зазвичай вони публікуються на офіційному сайті компанії та вказуються у типовому договорі.

Які є плюси та мінуси автопозик у ломбардах?

Позитивних рис набагато більше:

 • швидке оформлення документів – якщо вам терміново потрібні гроші, довго чекати не доведеться;
 • мінімальний рівень бюрократії – можна отримати позику під заставу без довідок про доходи;
 • гнучкі умови – можна залишити авто на стоянці, щоб збільшити суму кредиту, або продовжувати користуватися ним;
 • доступні ціни на послуги — комісійні за оцінку та підписання документів рідко перевищують кілька тисяч гривень. Зазвичай вони входять у суму позики, тому їх потрібно віддавати відразу;
 • повна безпека – якщо машина залишається на стоянці, співробітники компанії несуть відповідальність за її зберігання.

Звичайно, коли ви читаєте, як здати машину до ломбарду, варто враховувати всі плюси та мінуси. Останніх менше, і все ж таки вони є:

 • процентна ставка за користування грошима вища, ніж у банку, хоча й нижча порівняно з МФО;
 • якщо ви хочете отримати гроші в сумі до 80-90% оцінної вартості машини, користуватися автомобілем не вийде – він буде на стоянці.

Які є каверзи автопозик і як їх уникнути?

На жаль, вигідні умови у рекламі чи сайті компанії не завжди означають такі у договорі. Багато фірм йдуть на відверту підробку або плутають клієнтів безліччю нюансів. Тому потрібно дуже уважно вичитувати контракти перед тим, як ставити свій підпис.

Якщо вам цікаво, як оформити заставу на машину та не втратити багато грошей, користуйтеся послугами перевірених ломбардів. Компанія «ТРАСТ АВТО» працює на українському ринку понад 13 років. Ми пропонуємо справді вигідні та, що дуже важливо, прозорі умови співпраці.

Поширені запитання

Чим небезпечна позика під заставу ПТС?

Закладаючи машину, ви можете користуватись нею, але не розпоряджатися майном. Авто не можна буде продати, переоформити чи зняти з реєстрації.

Чи можна здати машину в ломбард, якщо вона оформлена на іншого?

Надання такої послуги заборонено законом. Ви не маєте права забирати транспорт та закладати його, навіть якщо у вас є генеральна довіреність.

Чи можна здати машину в ломбард, якщо вона в кредиті?

Одна з обов’язкових умов, за яких виплачується позика, — відсутність обтяжень. Ви не можете закласти авто, яке знаходиться у кредиті, у лізингу чи розшуку.

Чи можна здати до ломбарду машину з іноземними номерами?

Теоретично це можливо, якщо транспорт зареєстрований на вас. Але в цьому випадку правочин ускладнюється, тому його умови потрібно уточнювати індивідуально.

Що буде, якщо закласти ПТС і не платити?

Ломбарди ставляться до своїх клієнтів досить лояльно. Якщо ви заздалегідь попередите представника компанії, вам можуть запропонувати реструктуризацію, рефінансування чи кредитні канікули. Якщо ви не платите без поважних причин, вам спочатку призначать штраф згідно договору. Машини злісних неплатників можуть продавати на комісійному майданчику, щоб компенсувати витрати.

Що краще – продати авто чи взяти кредит під його заставу?

У кожній ситуації буде своє раціональне рішення. Якщо ви не можете обійтися без машини, краще взяти кредит і користуватися нею. Якщо хочете максимально урізати витрати – продати її.

Ми використовуємо файли cookies.