Як розпізнати «сірі» (нелегальні) автоломбарди?

Як розпізнати «сірі» (нелегальні) автоломбарди?

Можливість швидко і на вигідних умовах отримати досить велику суму кредиту в багатьох ситуаціях просто «застилає» очі потенційним клієнтам багатьох кредитних установ і організацій. Безумовно, варто уважно перечитувати кожен пункт договору на предмет наявності прихованих комісій і додаткових платежів, щоб не попастися на вудку шахраїв, однак в разі отримання кредиту під заставу авто ситуація може значно погіршитися.

Автоломбарди сьогодні є одним з найбільш доступних і простих способів отримання необхідної суми кредиту. Ви можете як залишити свій автомобіль на стоянці компанії, так і продовжувати ним користуватися, що досить зручно.

У той же час фахівці попереджають: на один легальний автоломбард, який працює в суворій відповідності до законодавства, припадають 1-2 «сірих» або нелегальних заклади, основною метою яких є отримання додаткового прибутку за рахунок клієнта.

Основні ризики позичальників

Чим ризикує власник авто, який укладає договір з подібними «сірими» автоломбардами? Перш за все, його спробують «розвести» на приховані або додаткові платежі, які можуть бути пов’язані з платним оглядом або оцінкою транспорту, необхідної проплатою страховки, оплати стоянки і так далі.

Дуже часто договори позики в таких організаціях мають десятки сторінок з додатковими умовами, надруковані, як правило, в кінці документа дрібним шрифтом. У підсумку позичальник, який розраховував на отримання однієї суми, отримує значно менше грошей на руки, а відсоток за користування кредитом стає у багатьох випадках просто «грабіжницьким».

Залишитися без готівки – це ще півбіди, адже останнім часом почастішали випадки позбавлення власників авто обманним шляхом особистого майна, що залишається в заставу. «Сірі» автоломбарди можуть запропонувати вам замість кредитного договору укласти договір зворотного лізингу, не особливо акцентуючи уваги на його деталях. В результаті власник авто дуже сильно ризикує взагалі залишитися без свого транспортного засобу на цілком «законних» підставах.

Що таке зворотний лізинг?

Укладаючи подібний договір, ви повинні спочатку «продати» свою машину автоломбарду, після чого орендувати її заново за обумовлену в договорі суму кредиту. При цьому власник авто завжди залишається «в мінусі», так як нелегальний автоломбард не зацікавлений у встановленні ринкової вартості авто і оцінює його завжди значно дешевше.

В кінцевому підсумку ви можете отримати значні штрафи за прострочення по кредиту, розмір яких встановлює виключно автоломбард. У гіршому випадку недотримання вказаних проплат в договорі вам не дадуть можливість реструктуризувати свої борги і авто перейде повністю у власність кредитної організації.

Як ідентифікувати нелегальний ломбард?

Зворотний лізинг – досить специфічний вид кредитування автовласників, який має безліч «підводних каменів». Не маючи досвіду в цій справі можна легко попастися на вудку недобросовісних шахраїв.

Фахівці рекомендують звертати увагу на такі ознаки нечесних або сірих автоломбардів, як:

  • Вас примушують до укладення договору купівлі-продажу автомобіля або наполягають на укладанні договору зворотного лізингу;
  • Менеджери автоломбарду вимагають поставити підпис в кінці незаповнених чистих аркушів договору кредитування, мотивуючи це, наприклад, тим, що фахівець заповнить їх після оцінки авто;
  • Вам не надається договір позики, договір застави або бланк суворої звітності, наявний в будь-якому легальному автоломбарді;
  • Автоломбард не має свого сайту (перша ознака шахрайства);
  • Немає реєстрації в державному реєстрі України;
  • Немає можливості виконати платіж з використанням банківської карти або безготівкового розрахунку (у автоломбарду немає рахунків в банку).

Затягування часу або, навпаки, прискорена процедура без можливості для клієнта детально вивчити договір позики – це також привід задуматися про легальність автоломбарду. Ми рекомендуємо вам ретельно підходити до вибору подібної кредитної організації, адже на кону не тільки ваші гроші, а й, можливо, і ваш автомобіль.

Ми використовуємо файли cookies.